Tychy > Artykuły > Dzień dziecka w jednym z tyskich przedszkoli

Dzień dziecka w jednym z tyskich przedszkoli

1 czerwca jest dniem, na które czekają wszystkie dzieci. Tak samo nie mogły się go doczekać tyskie przedszkolaki. Z okazji tego święta, w Niepublicznym Przedszkolu Muzycznym w Tychach, zaprezentowane zostały przedstawienia dla dzieci. Spektakl pod tytułem „Tadek Niejadek” przygotowany został przez rodziców dzieci tworzących klub malucha „Wesołe nutki” oraz nauczycielkę Grażynę Pietrachę.

Nauczycielka wyszła z założenia, że opieka nad dzieckiem polega również na dostarczaniu dzieciom rozrywki. Dlatego też podjęto się organizacji tego spektaklu. Próby do niego przez cały czas były utrzymane w tajemnicy przed dziećmi. Występującym zależało aby ich podopieczni mieli niespodziankę. Choć nie było łatwo, do samego końca udało się zachować wszystko w sekrecie. Widząc efekt końcowy rodzice mogli się utwierdzić w przekonaniu, że było warto. Ich wystąpienie bardzo spodobało się przedszkolakom. Dyrektorka bardzo dziękowała rodzicom oraz pani wychowawczyni za podjęcie się inicjatywy, a także za zaangażowanie w mistrzowskim odegraniu swoich ról.

Była to znakomita okazja dla rodziców sprawić niespodziankę swoim pociechom, a także odwdzięczyć się za przedstawienia z okazji Dnia Mamy, czy Dnia Taty w wykonaniu przedszkolaków.

Oprócz tego niesamowitego spektaklu dla dzieci przygotowane były również gry oraz zabawy, a także upominki. Dzień ten był pełen radości dla maluchów, ich rodziców oraz pracowników przedszkola.