Tychy > Artykuły > Dzień sportu z WOPR Tychy

Dzień sportu z WOPR Tychy

W Zespole Szkół Sportowych z okazji dnia sportu zostało zaprezentowane ratownictwo wodne. Pokazy zostały zorganizowane przez absolwentów kursu Młodszego Ratownika WOPR oraz uczniów klas szóstych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19.

Oddział Rejonowy WOPR Tychy specjalizuje się w ratownictwie wodnym. Ich działalność na tym się jednak nie kończy. Do ich specjalności należy również ratownictwo lodowe oraz podczas klęsk żywiołowych. Grupa prowadzi działania profilaktyczne, do których zaliczają się prelekcje w przedszkolach i szkołach na temat bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku nad wodą, a także odnośnie postępowania podczas wypadków. W zimie organizowane są pokazy lodowe.

W dzień sportu skupili się na swojej pierwszej działalności. Przez ratowników zostały zaprezentowane najskuteczniejsze sposoby pływania dla ratowania ludzi, wykorzystanie sprzętu do ratowania oraz postępowanie jeśli występuje podejrzenie urazu kręgosłupa.

Oddział Rejonowy WOPR Tychy był organizatorem Kursu Młodszego Ratownika prowadzonego dla młodzieży podczas roku szkolnego w szkolnej pływalni. Młodzi ratownicy, którzy wzięli w nim wcześniej udział 26 maja tego roku przystąpili do egzaminu. W tym roku grupa ta składała się z aż 65 osób.

Obecnie aquaparki oraz baseny miejskie zapraszają najmłodszych na wakacyjny kurs pływania, a Oddział Rejonowy WOPR Tychy na przyszłoroczny kurs.